Vladimír Pikora: Ekonomiky světa se vrací ke kvazisocialismu, elfům se lidé smějou

Reklamy

ODEBÍREJTE NOVINKY WEBU INCORRECT.CZ

Chcete se pravidelně dozvídat o novinkách? Objednejte si zasílání informačních e-mailů.

E-mail

Pro aktivaci zasílání informačních e-mailů potvrďte svůj souhlas zaškrtnutím políčka Souhlasím.

Reklamy
video

Sledujte kanál na BITCHUTE!

Nakupujte značkové předměty incorrect.cz: https://www.incorrect.cz/obchod/

Možnosti finanční podpory:
paypal.me/frantakub

TRANSPARENTNÍ ÚČET:
2401131596/2010

Ze zahraničí:
IBAN: CZ32 2010 0000 0024 0113 1596
Swift: FIOBCZPP

PATREON: https://www.patreon.com/incorrectcz

Diskuse Facebook

12 komentářů

  1. Nemám z toho pána dobrej pocit – KRIZE KRIZE KRIZE – má pán pocit, že se tady nepracuje? Že si žijeme nad poměry? Fajn – státy PIGS – tam je to jasný, to jsou darmožrouti jak vyšije – ale proč by si čecháčci měli sypat popel na hlavu, když tady pilně pracujeme, odvádíme stovky miliard na dividendách zahraničním páníčkům…

    Všichni dluží – KOMU??? – když budem šetřit a 100 let o chlebu a vodě a všechno splatíme – KOMU??? – nezkrachuje všechno krizí poptávky?

    NETAHÁ NÁS TADY NĚKDO ZA FUSEKLI???

    • ale pikora je stále součástí podvodného systému penězoměnců a ekonomického ožebračování obyvatel, změnil jen rétoriku, dřív to nevěděl. kubásku, nedělej pikorovi fíkový list. ten potřebuje jen píárko, aby se držel stále ve hře. toto je podruhé zcenzorovaný příspěvek

  2. Výborný rozbor. Ale docela rád bych někdy viděl, jestli se doma Markéta dostane ke slovu. Protože takhle upovídaného chlapa jsem snad ještě neslyšel.

  3. Pracujeme dost. Problém je především v tom, že nám stát bere moc peněz a plýtvá. Za odtékající peníze můžeme děkovat ČSSD a jejích investičním pobídkám.

  4. Po vládě tatíčka Klause tedy byla spálená vytunelovaná země. Zemanovi tehdy moc jinýho nezbylo než ty investiční pobídky, mj. i kvůli tomu že tyhle pobídky měly i všechny okolní země.

  5. Díky za zajímavý rozhovor.
    Zkusím doplnit pár svých poznámek k rozhovoru (občas obchoduji na akciovém trhu, ale jako amatér).
    V první třetině je dle mého názoru nejpodstatnější informace ta, že krize z roku 2008 neskončila, ale že je jen maskována úrokovými sazbami. Ztráty byly veřejné (státy – daňový poplatníci) sanovaly nevymahatelné úvěry u bank a tak jim došla likvidita (hotovost). Tzn. všem se vzaly peníze a dostal je jen někdo a zisk pak zůstal v soukromých rukách. Takhle to šlo ve světě v podstatě všude. Nyní je to s programem antivirus stejný, stejně jako dotace….
    Nicméně byla jedna zajímavá vlaštovka. Island. Ten byl krizí zasažen velmi silně, ale také je to jediná země, která dle mého názoru problém vyřešila. Sice nejsem pro vyvlastnění, ale banky byly sanovány z veřejných peněz, ale tyto banky byly za tuto sanaci převzaty státem. Na Islandu jsou nyní v podstatě jen tři banky. Dvě státní a jedna soukromá.
    Takže se na jeho modelu dá celkem předpokládat, co by se mohlo stát při dalších podobných problémech např. v eurozóně.
    Inflace na Islandu (doporučuji v horní části zvolit 25Y):
    https://tradingeconomics.com/iceland/inflation-cpi
    Inflace v 2009 cca 18%. Pak dva roky přes pět. Nic moc scénář pro lidi. Tato sanace bank ovšem způsobila obrovský nárůst státního dluhu v následujících letech:
    https://tradingeconomics.com/iceland/government-debt-to-gdp
    Taky to výrazně snížilo HDP na obyvatele (přeloženo hrubý roční příjem obyvatele). Návrat na hodnoty před 2008 trval 8 let a to bez započítání inflace. Takže všichni obyvatelé Islandu tímto zchudly a to výrazně. Také to mělo za následek růst daní.
    https://tradingeconomics.com/iceland/gdp-per-capita
    Takže můj názor na to co dělá EU a v podstatě celý západ je jasný. Je to ekonomická sebevražda. Ano Island je specifičtější země, ale můžeme vidět na jednom příkladu z mnoha, kam může vést předluženost a jaké může mít následky. Pokud to někoho zajímá více, doporučuji film „The Big Short“, v ČJ „Sázka na nejistotu“. Sice to není přesné, ale je to nejlépe zpracovaný film o té události.
    Pak je tu např. Japonsko. To už má nulovou úrokovou sazbu v podstatě 20 let v kuse. Kam se dostalo? Lidé platí např. neuvěřitelné částky za pidibyty. Vivat nízké úrokové sazby. Poměrně zajímavé video (bohužel jen AJ) je zde:
    https://www.youtube.com/watch?v=OsMC9kYshj0
    Ceny nemovitostí a cenných papírů jsou závislé na úrokových měrách. Nízké (nulové) úrokové míry znamená jediné – dluh je levnější než inflace a tudíž ceny nemovitostí/cenných papírů rostou do nebe. Paralela s dobou před 2008 a dot.com bublinou 2000. I když tehdy to bylo spíš díky spekulacím, nyní toto chování podporují ve velkém centrální banky. ECB nejvíce a v této situaci určití tupci z řad našich politiků chtějí přijmou EURO. Díky, já nechci! Ztratíme tím mimo jiné i poslední možnost kontroly nad cenami nemovitostí v ČR. I když ECB do toho moc nezasahuje, ale s eurem do toho nebude moct zasáhnout nejspíš vůbec.

    No a ke konci rozhovoru je další zajímavá myšlenka pana Pikory. Cenzuru můžeme zastavit tím, že se přestaneme bát říkat svůj názor. Toto tvrdí i např. paní Lipovská v tomto rozhovoru (prvních 5 minut je humor):
    https://www.youtube.com/watch?v=FCfpBAuWrsY

    Jestli jsi to dočetl až sem, tak smekám. 🙂

  6. Problém je absence skutečných pravicových politiků a pravicová politika jako taková. Ano a ČSSD jsou u moci a předvádí politiku rozdávání veřejných peněz. Opozice je ale vlastně to samé, i když strany typu Top 09 a KDU budou o sobě tvrdit, že jsou napravo, každý normální ví, že je to blbost a dá se říci, že celá slavná unie je ovládána socialistickými stranami a politiky. Politika zadluženosti a rozdávání půjčených peněz je spirála vedoucí do p*dele

Komentáře jsou uzavřeny.