Skutečně nekorektně 17 – Czexitová sebevražda. Skutečně?

Reklamy

Stačil malý náznak, že by Okamura mohl jen teoreticky prosadit nějakou formu referenda a hned rozhovory s ekonomy o tom, jak czexit způsobí konec a ekonomickou sebevraždu. Je výdělek z eurodotací to, kvůli čemu bychom měli vše okolo EU tolerovat? A je to vůbec výdělek?
video
Reklamy

Pokud se vám líbí obsah našeho webu, můžete jej podpořit i finančně. Co třeba lepší vybavení na natáčení? 🙂

Fio Banka, transparentní účet: 2401131596/2010

www.incorrect.cz
www.stop-multikulti.cz

fb.com/OPMultikulti
fb.com/SkutecneNekorektne
fb.com/frblog

Instagram.com/franta.kub

Diskuse Facebook

4 komentáře

  1. Já jsem tady jako pozorovatel názorů strany s úplně jiným názorem než mám já, to jen na úvod, aby bylo jasno, jakou stranu zastávám. EU je už dnes nějaký hybrid mezi federací, ke které má blíže, a konfederací. Tak například: existuje občanství jak EU tak i občanství členských států (v USA také), má legislativní moc, která je v různých členských státech různě silná, ale v zásadě je silná hodně (např. v ČR má evropská legislativa sice stejnou úroveň jako zákony (tedy naše ústava je jim nadřazena), ale má aplikační přednost, tedy fakticky je významnější, než naše zákony). Dále má EU dost silnou soudní moc, to rozebírat nebudu, to je více méně jasné. Jediné, co trochu zaostává, je exekutiva, ale máme tu evropskou komisi, která tuto větev zastává, ale stejně chybí společná armáda a policie (i když máme NATO, INTERPOL, některé státy EU společně vyvíjely nějakou stíhačku (Eurofighter Typhoon – VB, Německo, Itálie, Španělsko, Francie), takže něco málo tu už je). Dále EU jako celek má mezinárodní suverenitu, má vlastní ambasády, velvyslance, může jako celek uzavírat mezinárodní smlouvy atd. To že to mají jednotlivé státy je sice pravda, ale v USA to mají taky, takže opět ne úplně argument. Teď ke společné měně: Kromě VB, která odchází a Dánska, které má vyjednanou trvalou podmínku, jsou všechny státy EU zavázány dříve nebo později přijmout EURO. Problém s eurem je ten, že pokud státy mající společnou měnu mají odlišnou hospodářskou politiku, nastanou problémy (to ostatně můžeme vidět), proto s podřízením států eurozóny evropské bance nemůžu než souhlasit, jestli je Váš argument to, že některé státy eurozóny působí problémy, toto je zatím nejlepší řešení. Dále ústava: EU sice nemá ústavu jako takovou, ta nebyla přijata, ale její nástupce tuším byla Lisabonská smlouva, to je ta ústava v ořezané podobě. Navíc VB také nemá psanou ústavu jako takovou a stát to je. Vlastně jediné, co zbývá, je ta společnější armáda, společné hospodářské kroky, ale to, jak jste zmínil ve videu, je již na cestě a nějaká ta symbolika (jako uznání evropského superstátu jako státu jednotlivými státy (ano, je to trochu kostrbatá formulace)). Pokud jde o společný jazyk, není pravda, že nám tady bude někdo zakazovat češtinu, např. v Kanadě je v některých místech oficiální i Francouzština, V Belgii mají 2 jazyky a jsou to dva kompletně jiné národy namačkané na malém místě (možná proto je Brusel hlavním městem EU, tam jsou na takové problémy zvyklí).
    Teď trochu jinam, věřím, že většina protiunijních lidí u nás volila pana prezidenta Zemana, musím ale podotknout, že pan prezident je více proevropský, než jeho protistrana pan profesor Drahoš, považuje se totiž eurofederalistu, zatímco pan profesor se ne. (Mimochodem toto je jeden z důvodů, proč jsem ho volil i já). Proevropské je také ANO, ODS, Piráti, STAN, TOP 09… vlastně všechny strany jsou ve větší či menší míře pro EU (je sice pravda, že některé strany chtějí menší míru propojenosti, než je teď, ale nechtějí výstup). Vlastně jediní relevantní, kdo je proti EU je Pitomio a jeho tlupa (nenadávám mu bezdůvodně, myslím si, že jeho strana je založena na nenávisti, populismu a žvástech; navíc s přímou demokracií nesouhlasím, neříkám, že lidé jsou hloupí, říkám, že nejsou kvalifikovaní. Nevím jak vy, ale v případě, že bych chtěl někam investovat peníze, ale prd bych o tom věděl, bych nenechal hlasovat o tom kam. Místo toho bych si na to najmul odborníka – jen hloupý příklad, ale pro představu snad není až tak špatný). Nemyslím si, že bychom z EU vystoupili, kdyby zástupci všech těchto stran pouštěli své proevropské reklamy všude, kde můžou, když už si je lidé zvolili kvůli jejich názorům ( 😀 ). Přesto se asi obávají referenda, protože v dnešní době jsou lidé velmi ovlivnitelní médii, Tomiem Okamurou (není sice dobrý řeční, ale ve statusu na FB, naštěstí pro něj, moc řečnit nemusí) a dalšími pochybnými individui).
    Už to je dost dlouhé, nebudu to příliš protahovat.

Komentáře jsou uzavřeny.